Pięć najważniejszych języków biznesowych

 

Aby świat biznesu stał przed nami otworem!

W dzisiejszych czasach globalizacji, świat staje się bardziej otwarty, zjednoczony, mniejszy, a co za tym idzie, odmienne narodowości coraz bardziej od siebie zależne. W związku z tym, koniecznością na rynku światowego biznesu staje się znajomość języków obcych. Ponadto przekraczanie granic kulturowych poprzez płynną znajomość języka obcego jest doskonałym sposobem na budowanie pozytywnych relacji z kontrahentami , a także zawiązywania nowych współpracy.

Angielski dla firm Warszawa

Kiedy decydujemy się na naukę języka ze względów biznesowych, musimy dokładnie przeanalizować, które grupy kulturowe będą nam najbardziej przydatne, w zależności od typu branży w która chcemy wkroczyć.

Poniżej analizujemy 5 języków, które na pewno otworzą wiele drzwi do biznesu i inwestycji na całym świecie.

Angielski

Język angielski wciąż niezmiennie pozostaje dominującym w biznesie w rożnych częściach świata, wliczając USA, Australię, Wielką Brytanię oraz Indie.

Według statystyk ponad 300 milionów ludzi na całym świecie posługuje się językiem angielskim jako językiem obcym, a ponad 100 milionów z nich preferuje komunikację w tym języku niż jakimkolwiek innym.

Najprawdopodobniej, każdy kto planuje rozwijać biznes w obcym kraju, którego językiem urzędowy nie jest angielski, znajdzie przynajmniej jedną osobę, która posługuje się językiem angielskim co ułatwi mu komunikację i umożliwi współpracę.

Jako, że język angielski używany jest na całym świecie często zdarza się, że ludzi z zupełnie odległych krańców świata łączy jego znajomość, co umożliwia komunikację i rozwój współpracy biznesowych ale także otwiera ludzi na odkrywanie obcych kultur.

Hiszpański

Myśląc o relacjach biznesowych w Stanach Zjednoczonych ważne jest, aby być w stanie komunikować się z całym społeczeństwem. Biorąc pod uwagę ze drugiem najpopularniejszym językiem używanym w USA jest hiszpański, jego znajomość jest konieczna aby rozwinąć skrzydła w tym kraju.

Ponadto znajomość języka hiszpańskiego bardzo przyda się także w rozwoju biznesu na terenie Paragwaju i Ekwadoru. Z tak wielkimi i samowystarczalnymi środowiskami, Ameryka Południowa oferuje możliwość tanich inwestycji, a większość jej populacji posługuje się językiem hiszpańskim.

Ponad 20 krajów wliczając Hiszpanię, używa hiszpańskiego jako języka urzędowego, zatem jego znajomość umożliwiła by owocną współpracę z wieloma inwestorami wzmacniając możliwości rozwoju biznesu na świecie.

Arabski

Arabski jest językiem urzędowym w około 27 rożnych krajach, a Bliski Wschód bardzo obiecująco rokuje w biznesie światowym.

We względu na ten niezwykle szybko rozwijający się rynek, przedsiębiorstwa powinny zadbać o łatwość dostępu ich produktów dla obywateli krajów arabskich, a ludzie wkraczający w tę sferę zadbać o poznanie przynajmniej podstaw tego języka.

Francuski

Mało kto wie, że język francuski uważany był za „lingua franca” (będących środkiem komunikacji między różnojęzycznymi grupami ludzi) przez dłuższy czas, aż do powstania Brytyjskiego i Amerykańskiego imperium, które spowodowało, przejęcie tej funkcji przez język angielski.

Jednak nadal jest na świecie wiele firm i jednostek które preferują komunikacje biznesowe w języku francuskim, szczególnie na terenie pradawnych koloni francuskich na terenie Afryki i basenu Morza Śródziemnego. Z tych powodów, język ten jest obecnie używany na całym świecie przez ponad 335 milionów ludzi.

Portugalski

Mimo, że język portugalski nie jest tak popularny jak hiszpański, jest on językiem formalnym Brazylii, w która ma ogromną populacje ponad 200 milionów, która cieszy się stałym, szybkim wzrostem, a 62% społeczeństwa jest poniżej 29 roku życia. Między innymi dzięki swoim młodym i ambitnym obywatelom ten kraj stale się rozwija i jest obecnie 7 największą gospodarkę świata. Zatem znajomość języka portugalskiego na pewno byłaby niezmiernie przydatna aby dotrzeć do tak ogromnej liczby bogatych businessmanów, z niezwykłymi perspektywami na przyszłość.

Tags:  angielski biznesowy, język obcy, komunikacja w biznesie,  kultura biznesowa